To też my! Signum - Optyk Okulista

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00-20.00
Kontakt
32 35 000 35
Katowice ul. Bażantów 6C
Strona główna / O firmie / Pogromcy zdrowotnych mitów

Pogromcy zdrowotnych mitów

LEK. MARIOLA DANOWSKA, NEUROLOG

2015-06-30

NA MIGRENY CIERPIĄ GŁÓWNIE KOBIETY. FAKT

Na częstsze ataki migreny u kobiet niż u mężczyzn ma wpływ wiele przyczyn, m.in.: wahania poziomu hormonów, zaburzenia cyklu miesięcznego, przyjmowanie leków antykoncepcyjnych czy skłonności genetyczne.

ROZWIĄZYWANIE KRZYŻÓWEK I ŁAMIGŁÓWEK POPRAWIA KONDYCJĘ MÓZGU. FAKT

Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek logicznych czy nawet czytanie to dobre ćwiczenie dla naszej pomięci. Takie aktywności sprzyjają stymulacji pracy mózgu, dzięki temu tworzą się nowe połączenia synaptyczne i poprawia się kondycja mózgu.

NIE WOLNO BUDZIĆ LUNATYKA PODCZAS LUNATYKOWANIA. MIT

Można obudzić lunatyka podczas lunatykowania, ale trzeba to zrobić delikatnie. Najlepiej takiego lunatyka mocno przytrzymać i doprowadzić do łóżka, dbając o to, żeby nie zrobił sobie krzywdy. Najlepiej jednak doprowadzić lunatyka do łóżka i pozwolić mu dalej spać.

MĘŻCZYŹNI SĄ BARDZIEJ NARAŻENI NA UDAR NIŻ KOBIETY. MIT

Ostatnie badania dowodzą, że to kobiety są bardziej narażone na udar niż mężczyźni. Czynniki wywołujące udar są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn, ale statystycznie więcej notuje się zachorowań u kobiet. Nie do końca wiadomo, z czego wynika ta tendencja.

CHOROBA ALZHEIMERA DOTYKA WYŁĄCZNIE LUDZI PO 65. ROKU ŻYCIA. MIT

Choroba Alzheimera może wystąpić nawet u ludzi około 40 roku życia. Oczywiście najwięcej pacjentów zapada na demencję w późniejszym wieku, ale wśród chorych zdarzają się także młodsze osoby. Przy czym zauważalna jest zależność, że osoby, które do późnego wieku wykazują aktywność intelektualną, rzadziej zapadają na zaburzenia pamięci czy chorobę Alzheimera.

NAWRACAJĄCE ZAWROTY GŁOWY MOGĄ BYĆ OBJAWEM NEUROLOGICZNYM. FAKT

Zawroty głowy to poważny problem neurologiczno-laryngologiczny. Przyczyn nawracających zawrotów głowy jest cała lista. Wśród czynników neurologicznych są m.in. problemy z kręgami szyjnymi, niewydolność kręgowo-podstawna, guzy. Nie należy lekceważyć zawrotów głowy – pacjenci z takimi problemami powinni udać się do specjalisty.

OGLĄDANIE TELEWIZJI LUB ZABAWA W DYSKOTECE MOGĄ WYWOŁAĆ NAPAD EPILEPSJI. FAKT

Impulsy świetlne mogą wywoływać napady epilepsji. Groźne może być zwłaszcza światło stroboskopowe w dyskotekach lub błyski podczas grania w gry komputerowe w ciemnym pomieszczeniu.

DŁUGOTRWAŁY BRAK SNU MOŻE DOPROWADZIĆ DO ŚMIERCI. FAKT

Tak, bardzo długi okres bezsenności prowadzi do wycieńczenia organizmu. Okres 7-10 dni bez snu jest dla organizmu ekstremalny, wywołuje krańcowe wyczerpanie organizmu. Spadek poziomu cukru, odwodnienie, zaburzenia ogólnoustrojowe wywołane długotrwałą bezsennością sprawiają, że serce nie  wytrzymuje. Czasem taka długotrwała bezsenność zdarza się w chorobach psychiatrycznych, kiedy pacjenci są tak pobudzeni, że nie są w stanie zasnąć.

UTRATA WĘCHU MOŻE BYĆ OBJAWEM CHOROBY PARKINSONA. FAKT

Anosmia może być jednym z pierwszych objawów choroby Parkinsona. Wiele badań wykazało, że właśnie problemy z węchem mogą stanowić sygnał, że zaczyna się rozwijać choroba Parkinsona, zanim jeszcze wystąpią inne objawy, takie jak np. drżenie. Większość ludzi jednak nie jest świadoma powolnego osłabiania tego zmysłu. Badania węchu mogą jednak być bardzo dobrym wskaźnikiem postępu choroby.

DRĘTWIENIE KOŃCZYN WYNIKA Z NIEDOBORU MAGNEZU. FAKT

Jednym z powodów drętwienia kończyn jest niedobór magnezu.

wszystkie
Redagował: Bartek Wnuk 2018-03-23 17:06:56
Drukuj zapisz jako pdf strona główna Odwiedziny: 10161