To też my! Signum - Optyk Okulista

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00-20.00
Kontakt
32 35 000 35
Katowice ul. Bażantów 6C
Strona główna / O firmie / Aktualności

Aktualności

Po urlopie zbadaj skórę

2014-08-11

Po urlopie, do wizyty u dermatologa powinny nas zmotywować wszelkie zmiany w strukturze i wyglądzie dotychczas posiadanych zmian skórnych. Jeśli się powiększyły, swędzą, bolą czy krwawią, to powinien to być wystarczający sygnał ostrzegawczy. Do niebezpiecznych należą również zmiany skórne o nieregularnym kształcie, brzegach, wielobarwne, niesymetryczne oraz te o średnicy powyżej siedmiu milimetrów.  

Nie tylko zagrożenie potocznie zwanym czerniakiem (nowotworem skóry) powinno nas zmotywować do wizyty u dermatologa. Wakacje lubi także grzybica, która może zaatakować naszą skórę w wielu miejscach: na plecach, głowie, pośladkach, dłoniach, w pachwinach i, najczęściej - na stopach. 
 
Podczas wizyty u dermatologa nie czeka nas nic strasznego. Podstawowa kontrola polega na badaniu dermatoskopem, za pomocą którego lekarz ogląda skórę w dwudziestokrotnym powiększeniu. Badanie to jest nieinwazyjne, bezbolesne i krótkie – trwa zazwyczaj kilka minut.
 
W poradni dermatologicznej Centrum Medycznego Signum przyjmują: lek. med. Katarzyna Kanwiszer-Nowara i lek. med. Jolanta Karlicka-Chmiel (poradnia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia). Zapisywać można się osobiście, pod numerem telefonu 32 35 000 34 (do 37) lub za pomocą formularza na stronie głównej www.signum-katowice.pl
 
wszystkie
Redagował: Bartek Wnuk 2014-08-11 08:48:29
Drukuj zapisz jako pdf strona główna Odwiedziny: 31979