To też my! Signum - Optyk Okulista

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00-20.00
Kontakt
32 35 000 35
Katowice ul. Bażantów 6C
Strona główna / O firmie / Aktualności

Aktualności

ORGANIZACJA PRACY CM SIGNUM

2020-10-28

ORGANIZACJA PRACY CM SIGNUM 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

 1. Konsultacje lekarskie odbywają się w pierwszej kolejności w postaci teleporad. Jeżeli w trakcie teleporady lekarz zdecyduje o konieczności wizyty pacjenta w poradni, wizyta  taka odbywa się w wyznaczonym terminie.
 2. Szczepienia dzieci odbywają się zgodnie z kalendarzem szczepień, w pierwszej kolejności wyznaczane są terminy dzieci najmłodszych.
 3. Bilanse dzieci wykonywane są z ograniczeniami. O konieczności bilansu decyduje lekarz w trakcie teleporady.
 4. Wizyty domowe lekarskie odbywają się w sytuacjach medycznie niezbędnych. O konieczności wizyty decyduje lekarz. Wizyta poprzedzona jest teleporadą.
 5. Konsultacje pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej odbywają się w pierwszej kolejności w postaci teleporad. Jeżeli w trakcie teleporady pielęgniarka zdecyduje o konieczności wizyty pacjenta w poradni, taka wizyta odbywa się w wyznaczonym terminie.
 6. Wizyty domowe pielęgniarskie odbywają się na zlecenie lekarskie. Wizyta pielęgniarska poprzedzona jest teleporadą pielęgniarską.
 7. Wizyty patronażowe położnej środowiskowo-rodzinnej odbywają się w pierwszej kolejności w postaci teleporad. Położna środowiskowo-rodzinna ustala indywidualny plan postępowania.
 8. Konsultacje położnej środowiskowo -rodzinnej odbywają się w postaci teleporad. . Jeżeli w trakcie teleporady położna zdecyduje o konieczności wizyty pacjentki w poradni, taka wizyta odbywa się w wyznaczonym terminie.
 9. Do odwołania wstrzymane zostaje wystawianie skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA

 1. Konsultacje lekarskie odbywają się w postaci teleporad lub osobiście.
 2. Rejestracja na konsultacje odbywa się telefonicznie.
 3. W przypadku konsultacji w ramach NFZ, na które wymagane jest skierowania, oryginał skierowania pacjent dostarcza na wizytę.

LABORATORIUM

  1. Rejestracja na badania odbywa się telefonicznie.
  2. W laboratorium w pierwszej kolejności obsługiwani są pacjenci z wyznaczonym terminem pobrania.
  3. Pacjenci bez wyznaczonego terminu, przyjmowani będą w miarę możliwości czasowych, z zachowaniem zasad wynikających z sytuacji epidemicznej.
  4. Do odwołania zawieszone zostaje wykonywanie testów oddechowych.

GABINET ZABIEGOWY

 1. Badania diagnostyczne wykonywane są na podstawie skierowania lekarskiego.
 2. Do odwołania zawieszone zostaje wykonywanie badań spirometrycznych.

POZOSTAŁE INFORMACJE

 1. Lekarze wystawiają recepty w postaci elektronicznej. Prosimy aby uzyskali Państwo dostęp do swojego konta internetowego pacjenta ( pacjent.gov.pl). Zalogować się można do niego przy użyciu profilu zaufanego. Od 23 kwietnia 2020 r. istnieje możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego. Można to zrobić z domu, bez dodatkowego potwierdzania tożsamości.
 2. Z uwagi na ograniczenie dotyczące ilości osób przebywających na terenie CM SIGNUM, prosimy aby na wizyty zgłaszać się punktualnie. 
 3. Do poradni wpuszczani są tylko pacjenci umówieni na konsultacje i badania, bez osób towarzyszących. Nie dotyczy osób nieletnich oraz wymagających pomocy osób drugich.
 4. Prosimy aby w miarę możliwości przesyłać mailowo przed wizytą dokumentację medyczną istotną dla przebiegu wizyty ( wyniki badań dodatkowych, karty wypisowe, zaświadczenia lekarskie, etc). Adres: recepcja@signumnzoz.pl
 5. Na terenie CM SIGNUM obowiązuje zasłanianie nosa i ust.
 6. Prosimy aby w miarę możliwości płatności dokonywać elektronicznie.

 

DZIĘKUJEMY ZA ZASTOSOWANIE SIĘ DO POWYŻSZYCH ZASAD. PRZEPRASZAMY ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA SPOWODOWANE ICH WPROWADZENIEM.

 

 

 

 

 

 

 

wszystkie
Redagował: Janusz Kustrzępa 2020-10-28 11:56:24
Drukuj zapisz jako pdf strona główna Odwiedziny: 32036