To też my! Signum - Optyk Okulista

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00-20.00
Kontakt
32 35 000 35
Katowice ul. Bażantów 6C
Strona główna / O firmie / Aktualności

Aktualności

Ruszyły szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu

2014-03-24

Samo ugryzienie pozostawia zwykle niewielki ślad, ale te małe stawonogi mogą być nosicielami groźnych dla zdrowia chorób - boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Przed pierwszą z nich nie możemy się zabezpieczyć, ale jest to choroba, którą  zwykle skutecznie możemy wyleczyć odpowiednimi antybiotykami. Druga z chorób zdarza się rzadziej, ale jej konsekwencje są znacznie poważniejsze. Aby się przed nią uchronić, wystarczy w odpowiednim czasie pomyśleć o szczepieniach. 

Cykl szczepień najlepiej rozpocząć późną zimą lub wczesną wiosną (pierwsza dawka szczepionki), następną dawkę należy podać do trzech miesięcy po pierwszej. Już po kilku tygodniach uzyskujemy odporność. Aby zachować uodpornienie musimy pamiętać o trzeciej dawce, którą należy podać 5-12 miesięcy po pierwszej.  Na rynku  dostępne są dwie szczepionki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W Centrum Medycznym SIGNUM uzyskacie Państwo pełną informację o szczepieniach, lekarze pomogą zaplanować indywidualny kalendarz szczepień, a pielęgniarki wykonają szczepienie w sposób możliwie bezbolesny.

wszystkie
Redagował: Bartek Wnuk 2014-03-24 10:43:05
Drukuj zapisz jako pdf strona główna Odwiedziny: 31979