To też my! Signum - Optyk Okulista

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00-20.00
Kontakt
32 35 000 35
Katowice ul. Bażantów 6C
Strona główna / O firmie / Aktualności

Aktualności

Warto się zaszczepić zanim pojedziemy na mundial do Rosji

2018-05-22

W maju w Gdyni odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Medycyny Podróży, w której udział wzięli specjaliści z naszego Centrum Medycyny Podróży. Jednym z ważniejszych tematów poruszanych w trakcie konferencji były rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji. Mówiono przede wszystkim o zagrożeniach zdrowotnych, jakie mogą na nas czekać. Wyjazd w tamte rejony zwiększa ryzyko zachorowania na błonicę oraz krztusiec. Sama impreza masowa, jaką jest mundial, to z kolei ryzyko zarażenia meningokokami oraz wirusem HIV. 

 – Wyjeżdżając do Rosji warto też sprawdzić czy mamy aktualne szczepienia przeciwko tężcowi oraz WZW B – przestrzega Justyna Kurzok-Najbar, specjalista medycyny rodzinnej i medycyny podróżnej w Centrum Medycznym Signum.

 Na konferencji mówiono również na temat przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Jak zaznacza Justyna Kurzok-Najbar, podróż w tamte strony wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zarażenia m.in. żółtą febrą, której epidemię obserwujemy obecnie w Ameryce Południowej.

 Jeśli więc wybieracie się na któreś z powyższych wydarzeń odwiedźcie nasze Centrum Medycyny Podróży, gdzie nasi specjaliści pomogą w odpowiednim przygotowaniu się na te wyjazdy. Zapraszamy!

wszystkie
Redagował: Paweł Szałankiewicz 2018-05-22 11:38:09
Drukuj zapisz jako pdf strona główna Odwiedziny: 31976